Punch Kesim


Punch Kesim hizmeti teslimatı hızlı ve yüksek kalitede ürün işleme özelliğine sahip CNC Punch (Delme) Makineleri ile verilmektedir. Sanayide fason üretimde oldukça tercih edilen bu makineler, zımbalama mantığı ile çalışmaktadır ve bu yöntem ile de palzma, lazer ve su jeti gibi yöntemleri kullanan diğer makineleri geride bırakmışlardır. Cnc Punch Makineleri, bilgisayar tarafından gönderilen çizimlere göre, kendi haznesinde sahip olduğu ve çeşitli amaçlara uygun kalıpları belirli bir sıraya göre sac metal üzerine vurma mantığı ile çalışır. Bu çalışma sırasında kalıp kısmı sabit durur fakat sac parça hareketlidir.

Punch Kesim Nerelerde Kullanılıyor?

Punch kesim son yıllarda imalat tezgâhlarında çok büyük ilerleme kaydedilmiştir. Özellikle bilgisayar ve otomasyondaki gelişme üretim kalitesini ve esnekliğini artırmıştır. Bu durum artmasına da CNC punch tezgâhları büyük kolaylık sağlamıştır. Sanayide çok farklı alanlarda punch kesim kullanılmaktadır. Bu alanları ise şöyledir:

  • Elektrik - Elektronik sektöründe,
  • Mutfak eşyaları üretiminde,
  • Makine ve yedek parça imalatında,
  • Metal eşya üretiminde

Punch Kesim Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Punch kesim hizmeti alırken firmaların ve diğer kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli konulardan birisi de bu hizmetin alındığı firma güvenilirliğidir. Kullanılan teknolojinin en iyisi olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Firmamız bu hizmeti gerçekleştirme sırasında kullanılan sac malzemenin deformasyona uğramaması en çok dikkat etmektedir. Bunun içinde en iyi teknoloji ve kendi işinde deneyimli olan personellerle çalışmaktadır. Kullanım alanına en uygun metalin tercih edilmesi de yine firmanın profesyonelliğini gösteren önemli bir durumdur. Ayrıca çok farklı sac modeli ile hizmet veriyor olmamız çok geniş bir müşteri kitlesine sahip olmamızı sağlamıştır. Hem ürün özelliklerine hem de sac çeşidine göre yapacağınız punch kesimlerde zaman sizlere destek veriyoruz.

Punch Kesim